Kompletní extrudované krmivo pro králíky s ovocem
Složení
Vojtěška, pšenice, lignocelulosová vláknina, kukuřice, ovesná vláknina, jablečné výlisky, pivovarské kvasnice, sojový protein, jablka mletá, hrušky mleté, jablečná vláknina, řepkový olej, výlisky z hroznů, monokalciumfosfát, sůl, cukrovarské řízky, lecitin (0,5%), slunečnicové slupky, lysin (0,3%), methionin (0,2%), FOS inulin (0,2%), vápenec, yucca shidigera (0,1%), vitamin A 10000 m.j., vitamin D3 1200 m.j.,vitamin C 200 mg, cholinchlorid 200 mg, Fe (monohydrát síranu železnatého) 80 mg, Mn (oxid manganatý) 60 mg, Zn (oxid zinečnatý) 60 mg, vitamin E 50 mg, niacinamid 35 mg, vitamín B5 25 mg, vitamín B2 15 mg, vitamín B1 12 mg, Cu (pentahydrát síranu měďnatého) 10 mg, vitamín B6 8 mg, I (jodičnan vápenatý) 1 mg, Co (heptahydrát síranu kobaltnatého) 1 mg, vitamín K3 0,65 mg, Se (selenomethionin) 0,3 mg, Biotin 0,22 mg, vitamín B12 0,03 mg.
Analytické složky: Hrubý protein 14%, hrubá vláknina 20%, škroby 19%, hrubé oleje a tuky 3%, obsah anorganických látek 6%, K 1%, Ca 0,8%, P 0,5%, Na 0,2%, Mg 0,2%.
Krmný návod
Krmivo Nutrin Complete Rabbit Fruit, je určeno pro králíky od 8. měsíce věku. Přechod z krmiva pro mladé králíky by měl probíhat postupně zhruba od 7. měsíce, kdy už je většina jedinců fyzicky vyspělá. V praxi se jedná o pozvolné navyšování krmiva pro dospělce na úkor junior granulí. Nahrazování původního krmiva by mělo proběhnout postupně především z hlediska prevence zažívacích potíží a také proto, že konzervativní králík ne vždy nové krmivo okamžitě akceptuje. Délka období se tak může lišit od několika dnů až po několik týdnů.
Krmná dávka od začátku až do úplného vysazení junior granulí, by se měla řídit doporučenou denní dávkou krmiva Nutrin Complete Rabbit Fruit, tedy 4 - 6 g na 100 g tělesné hmotnosti. Tento postup je aplikovatelný i při změnách krmiva v pozdějších fázích věku. Denní množství je vhodné rozdělit a podávat ráno a večer. Vždy zajistěte neomezený přístup k senu a čerstvé vodě. V případě, že králík pravidelně nekonzumuje vše nebo není pozorován úbytek sena, je vhodné denní dávku snížit. Spestření ve formě zeleného krmiva, čerstvého ovoce, zeleniny a ohryzu je možné. Veškeré změny, týkající se krmné dávky, by měly být prováděny s ohledem na tělesnou hmotnost, kondici a zdravotní stav jedince.
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze